Petycja do podpisania online

Naszą petycję możecie Państwo podpisywać także w wersji online wchodząc na stronę pod poniższym linkiem:

Komitet honorowy akcji „Wyklęci -Niezłomni”. Przywrócmy pamięć naszym bohaterom.

Organizowaną przez Fundację Łączka z Warszawy, Fundację Niepodległości z Lublina oraz Fundację Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa akcję zbierania podpisów pod petycją „Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom” wspiera Komitet Honorowy, do którego zgodzili się wstąpić:

Pan pułkownik Tadeusz Bieńkowicz ps. „Rączy”, Żołnierz Niezłomny porucznika „Krysi”, „Mściciela”. Kawaler orderu Virtuti Militari, Krzyża Walecznych, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
Pan Józef Bandzo ps. „Jastrząb”, Żołnierz Niezłomny majora „Łupaszki”.
Pani Ewa Kubasiewicz, działaczka opozycyjna,w stanie wojennym skazana na 10 lat więzienia.
Pani Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. Januszu Kurtyce, prezesie IPN.
Pan Leszek Żebrowski, publicysta.
Pani Zofia Optułowicz – Pilecka, córka rotmistrza Witolda Pileckiego.
Pan Czesław Naleziński ps. „Arsen”, Żołnierz Niezłomny AK, WiN
Pan prof. Andrzej Nowak, wybitny historyk, publicysta, wykładowca akademicki.

Podpisz petycję!

„Nie spoczniemy, dopóki ostatni Żołnierz Wyklęty nie zostanie wyjęty z dołów śmierci. „Łączka” musi być przebadana do końca”.

WYKLĘCI – NIEZŁOMNI. PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ NASZYM BOHATEROM

My, niżej podpisani, popieramy dążenia prof. Krzysztofa Szwagrzyka, pełnomocnika prezesa IPN do spraw poszukiwania miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego.

Żądamy od najwyższych władz Rzeczpospolitej: prezydenta, marszałka Sejmu, premiera podjęcia natychmiastowych działań w celu:

1. umożliwienia dokończenia prac ekshumacyjnych na „Łączce” Wojskowego Cmentarza na Powązkach w Warszawie.
  2. ustaleniu  tożsamości wydobytych szczątków poprzez przeprowadzenie  badań DNA.
  3. budowy Panteonu Narodowego, gdzie z należnymi honorami pochowamy naszych Bohaterów.

Listy do zbierania podpisów w pliku doc.

Przywróćmy pamięć naszym bohaterom.