03 Mar

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2020 r.

Punktualnie o  godzinie 12:00 1 marca 2020 r. na Łączce odbyły się uroczystości upamiętniające polskich żołnierzy, działaczy niepodległościowych zamordowanych i pogrzebanych na Łączce Cmentarza Wojskowego w Warszawie. Organizatorem uroczystości była Fundacja Łączka, której wspracie organizacyjne udzielił  Garnizon Miasta Stołecznego Warszawy.

W tym roku w uroczystościach udział wzięli:

• Pan Minister Jan Kasprzyk, który co roku obecny jest na Łączce tego dnia
  • Pan Minister Antonii Macierewicz, który co roku obecny jest na Łączce tego dnia
  • Rodziny Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych
  • Wiceprezes IPN – Pan Jan Baster