15 kw.

Spotkania z historią – „Czaszka z Katynia”B

24 kwietnia 2015 r., godzina 20:00
Kino Wisła, Pl. Wilsona, Warszawa Żoliborz

Duński film dokumentalny o przypadkowym odkryciu, przez autorkę filmu. w kopenhaskim Instytucie Medycyny Sądowej czaszki polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, o pełnym nieporozumień poszukiwaniu jego rodziny, a także o losach duńskiego lekarza uwikłanego przez Niemców w sprawę katyńską. Wątki polskie przeplatają się w tym fascynującym reportażu z wątkami duńskimi i z opowieścią o wieloletnim zakłamywaniu przez świat prawdy o mordzie katyńskim.

Po pokazie filmu odbyło się spotkanie z prokuratorem Marcinem Gołębiewiczem (IPN) Naczelnikiem Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. Prok. Marcin Gołębiewicz przedstawił status śledztwa prowadzonego przez IPN w sprawie zbrodni katyńskiej a także nakreślił problemy z jakimi muszą się zmierzyć prokuratorzy IPN aby śledztwo to kontynuować.

 

Logo

O nas

Fundacja Łączka funkcjonuje i działa od 2014 r. tylko dzięki darowiznom od naszych darczyńców oraz dotacjom celowym, które pozyskujemy na poszczególne, realizowane przez nas projekty.

Przekaż datek

Kontakt